TAHKİM.NET

Türk Tahkim Sitesi

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Sigorta sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıklarda tahkim

E-posta Yazdır PDF

Sigorta sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıklarda eğer sigorta şirketi tahkim sistemine üye ise Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurabilirsiniz.

Devamını oku...
 

Adalet Bakanlığı İstanbul Tahkim Merkezi Kanunu Tasarısı Hakkında Görüş İstedi

E-posta Yazdır PDF

Uluslararası davalardaki tahkim sisteminin ‘yerli' versiyonu sayılabilecek uygulamanın taslağı belli oldu. Hedef İstanbul Tahkim Merkezi'nin, ticari uyuşmazlıklara karşı çözüm üretmesi. Uyuşmazlıkların mahkemeler önünde değil de tarafların tercih ettiği ‘tahkim' veya bir alternatif çözüm yöntemiyle çözüme kavuşturulmasını amaçlayan İstanbul Tahkim Merkezi'nin kurulmasına ilişkin kanun tasarı taslağı görüş bildirilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlara gönderildi.

Devamını oku...
 

Türkiye Barolar Birliği, Barolardan İstanbul Tahkim Merkezi Kanunu Tasarısı ile İlgili Görüş İstedi

E-posta Yazdır PDF

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı, 22.07.2010 tarih ve 2010/50 sayılı duyurusu ile tüm barolara yazı göndererek, İstanbul Tahkim Merkezi KanunuTasarısı Hakkında 10.08.2010 tarihine kadar görüş ve önerilerini bildirmelerini istedi. Duyuru şu şekilde:

Devamını oku...
 

İstanbul Tahkim Merkezi Kanunu Tasarısı

E-posta Yazdır PDF

İSTANBUL TAHKİM MERKEZİ KANUNU TASARISI TASLAĞI

Amaç

MADDE 1- (1) Bu Kanunun amacı, yabancılık unsuru taşıyanlar da dahil olmak üzere, tarafların üzerinde serbestçe tasarruf edebilecekleri ve özel hukuk ilişkisinden doğan anlaşmazlıkların, tahkim veya alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleriyle çözülmesini sağlamak üzere İstanbul Tahkim Merkezinin kurulması, teşkilat ve faaliyetine ilişkin esas ve usulleri düzenlemektir.

Devamını oku...
 

İstanbul Tahkim Merkezi Oluyor

E-posta Yazdır PDF

Uluslararası yatırımcıların ilgisinin yoğunlaştırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında, İstanbul’da iş dünyasındaki uyuşmazlıkların yargıya başvurulmadan çözülebilmesi için uluslararası tahkim merkezi kurulacak. İstanbul Tahkim Merkezi için taslak hazırlayan ve ilgili kuruluşlara gönderen Adalet Bakanlığı, önümüzdeki yasama yılı taslağı TBMM’ye sevk edecek.

Devamını oku...
 


Sayfa 6 - 9

Anketler

Tahkimin ülkemizde yeterince gelişememesinin sebebi size göre hangisidir?
 

Kimler Sitede

Şu anda 89 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam