TAHKİM.NET

Türk Tahkim Sitesi

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Türkiye Yabancı Yatırıma Kolaylıkta Sınıfı Geçti

E-posta Yazdır PDF

Dünya Bankası tarafından ilk kez hazırlanan “Sınır ötesine yatırım yapmak” başlıklı araştırmaya göre Türkiye, iş kurma süresi olmak üzere bütün kategorilerde yabancı yatırımlar için sağlanan kolaylıklarda dünya ortalamasının üzerinde performans gösterdi.

Devamını oku...
 

Ukrayna da Tahkim Konferansı

E-posta Yazdır PDF

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan habere göre, Polonya’da yerleşik Nowy Tomsyl Ticaret Odası ile Polonya Tahkim ve Arabuluculuk Derneği’nin, Ukraynalı ortakları Odesa Arabuluculuk Grubu ve Odesa Ulusal Hukuk Akademisi ile birlikte 15-16 Eylül 2010 tarihleri arasında Odesa’da, “Orta ve Doğu Avrupa’da ve Bazı Asya Ülkelerinde Tahkim ve Arabuluculuğun Gelişmesinde Çağdaş Trendler” konulu bir konferans düzenleyeceği bildirilmiştir.

Devamını oku...
 

Uyuşmazlıklar Tahkimle Çözülürse Taraflar Hasım Olmaz

E-posta Yazdır PDF

02.04.2010 - ANKARA, TOBB/ Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) düzenlediği 8. Tahkim Semineri, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in katılımıyla TOBB ETÜ'de yapıldı. Seminerin açılışında konuşan TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Üzülmez, “Önemli olan ticari ihtilafın çözümünün sonunda, ‘hasım olarak mı, hısım olarak mı?’ çıkacağımızdır.

Devamını oku...
 

ICC Türkiye Milli Komitesi VIII. Milletlerarası Tahkim Semineri, 2 Nisan 2010, Ankara

E-posta Yazdır PDF

Taraflar arasında çıkan uyuşmazlıkların, kendileri tarafından belirlenen hakemlerce çözümlenmesini amaçlayan Tahkim, dünyada ve ülkemizde yaygın uygulaması olan bir kurumdur. Son yıllarda küreselleşmenin bir sonucu olarak Tahkim özel bir yargı yolu olarak dünya çapında ön plana çıkmıştır.

Devamını oku...
 

Temel Tahkim Eğitimi

E-posta Yazdır PDF

Taraflar arasında çıkan uyuşmazlıkların devletin resmi yargı organları yerine, kendileri tarafından belirlenen hakemlerce çözümlenmesini amaçlayan Tahkim, dünyada ve ülkemizde yaygın uygulaması olan bir kurumdur. Son yıllarda küreselleşmenin bir sonucu olarak milletlerarası ticaret büyük ölçüde artmıştır. Bu bağlamda, Tahkim özel bir yargı yolu olarak dünya çapında ön plana çıkmıştır.

Devamını oku...
 


Sayfa 7 - 9

Anketler

Tahkimin ülkemizde yeterince gelişememesinin sebebi size göre hangisidir?
 

Kimler Sitede

Şu anda 14 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam