TAHKİM.NET

Türk Tahkim Sitesi

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Uluslararası Yatırım Tahkimi ve Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşmaları Eğitimi

E-posta Yazdır PDF

Anayasamıza eklenen hükümlerle, kamu hizmetleri imtiyaz şartlaşma/sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıkların milli/milletlerarası tahkimle çözülebileceği belirtilmektedir. Ülkemiz bu güne kadar 81 ülke ile Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması (YKTK) Anlaşmaları imzalamış ve bir yatırımcının diğer ülkede yaptığı yatırımlardan doğan uyuşmazlıkların uluslararası tahkim yoluyla çözülebilmesini kabul etmiştir.

Devamını oku...
 

İstanbula Tahkim Merkezi Kanun Tasarısı Tekrar Gündemde

E-posta Yazdır PDF

İstanbul'da iş dünyasında yaşanan uyuşmazlıkların çözülmesi yıllar süren mahkemelere alternatif yeni bir sistem geliyor;Tüm dünyada örnekleri olan tahkim merkezi, İstanbul'da da kurulacak.

Devamını oku...
 

CIArb Avrupa Başkanı Bir Türk

E-posta Yazdır PDF

Avukat Bennar Balkaya, merkezi Londra’da bulunan Uluslararası Tahkim Hakemleri Kurumu’nun Avrupa Başkanı oldu. Henüz 34 yaşında olan Bennar Balkaya kurumun en genç, ilk Türk ve ilk kadın başkanı olma unvanını taşıyor.

Devamını oku...
 

"Deniz Ticaretinde Tahkim" konusu masaya yatırıldı

E-posta Yazdır PDF

Gemi Brokerları Derneğinin düzenlediği, İMEAK Deniz Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi, 3,5 saat süren seminerde tahkim konusu masaya yatırıldı. Gemi Brokerları Derneği'nin düzenlediği Deniz Tahkimi konulu seminer, 26 Nisan'da(dün) Deniz Ticaret Odası'nda  gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 

9. Milletlerarası Tahkim Semineri TOBB ETÜ’de Yapıldı

E-posta Yazdır PDF

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC)  Türkiye Milli Komitesi'nin IX. Milletlerarası Tahkim Semineri, TOBB'un evsahipliğinde 19 Nisan 2011'de TOBB ETÜ Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Seminerin açılışında konuşan TOBB Başkanı ve Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Ülkelerin ekonomileri geliştikçe, yatırım ve ticaret hacimleri arttıkça, tahkime olan ilgi ve ihtiyaç artmaktadır. Öncelikle tahkimin kamuoyunda daha fazla tanınmasını sağlamalıyız" dedi.​Hisarcıklıoğlu,  ICC Tahkim Divanı'nın, kendisini sürekli yenileyerek, uluslararası ticari ve iş uyuşmazlıklarının çözümlenmesinde, dünyanın önde gelen kurumlardan birisi olduğunu söyledi.

Devamını oku...
 


Sayfa 2 - 9

Anketler

Tahkimin ülkemizde yeterince gelişememesinin sebebi size göre hangisidir?
 

Kimler Sitede

Şu anda 12 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam