TAHKİM.NET

Türk Tahkim Sitesi

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Haberler / Etkinlikler
Haberler

Yargıtay Başkanı Gerçeker: Yargının kurtuluşu istinaf ve tahkim gibi ADR yollarında

E-posta Yazdır PDF

YARGITAY Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay’ın 2 milyon dosyaya yaklaşan iş yükü sorununu çözmek için 2 yıl önce 6 yeni daire kurulması için Adalet Bakanlığı’na 2 yazı yazdıklarını, ancak bunun yapılmadığını söyledi. Gerçeker, “Olay bittikten sonra ‘keşke yapılsaydı’ demenin anlamı yok. Dediğimiz zaman o daireler kurulsaydı, belki fayda sağlanabilirdi. Bir Yargıtay daha kursalar sorunlar bitmez. Ama şimdi, köklü çözüm olarak yerel mahkemelerle Yargıtay arasında görev yapacak istinaf mahkemelerinin hayata geçirilmesi olarak görünüyor” dedi.

Cumartesi, 18 Temmuz 2015 08:19 tarihinde güncellendi Devamını oku...
 

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) "Tahkim Hukuku Semineri" düzenledi

E-posta Yazdır PDF

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) 'Tahkim Hukuku Semineri' düzenledi. Seminere konuşmacı olarak katılan Uluslararası Patent Birliği (UPB) Başkan Yardımcısı Mevci Ergün, "Uluslararası ticari uyuşmazlıkların çözümünde taraflar artık, devlet yargısı yerine Tahkim'i tercih ediyor." dedi.

Cumartesi, 18 Temmuz 2015 08:20 tarihinde güncellendi Devamını oku...
 

Uyuşmazlıklar Tahkimle Çözülürse Taraflar Hasım Olmaz

E-posta Yazdır PDF

02.04.2010 - ANKARA, TOBB/ Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) düzenlediği 8. Tahkim Semineri, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in katılımıyla TOBB ETÜ'de yapıldı. Seminerin açılışında konuşan TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Üzülmez, “Önemli olan ticari ihtilafın çözümünün sonunda, ‘hasım olarak mı, hısım olarak mı?’ çıkacağımızdır.

Cumartesi, 18 Temmuz 2015 08:22 tarihinde güncellendi Devamını oku...
 

Bağımsız Spor Tahkim Mahkemeleri kuruluyor

E-posta Yazdır PDF

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Spordan sorumlu devlet bakanlığı, Bağımsız Spor Tahkim Mahkemeleri'nin kurulması için çalışmalara başladı. Her iki ekip de çeşitli kuruluşlardan görüş aldıktan sonra iki çalışma birleştirilecek ve kanun teklifi meclise verilecek.

Cumartesi, 18 Temmuz 2015 08:20 tarihinde güncellendi Devamını oku...
 

Adalet Bakanlığı İstanbul Tahkim Merkezi Kanunu Tasarısı Hakkında Görüş İstedi

E-posta Yazdır PDF

Uluslararası davalardaki tahkim sisteminin ‘yerli' versiyonu sayılabilecek uygulamanın taslağı belli oldu. Hedef İstanbul Tahkim Merkezi'nin, ticari uyuşmazlıklara karşı çözüm üretmesi. Uyuşmazlıkların mahkemeler önünde değil de tarafların tercih ettiği ‘tahkim' veya bir alternatif çözüm yöntemiyle çözüme kavuşturulmasını amaçlayan İstanbul Tahkim Merkezi'nin kurulmasına ilişkin kanun tasarı taslağı görüş bildirilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlara gönderildi.

Cumartesi, 18 Temmuz 2015 08:21 tarihinde güncellendi Devamını oku...
 


Sayfa 5 - 7

Anketler

Tahkimin ülkemizde yeterince gelişememesinin sebebi size göre hangisidir?
 

Kimler Sitede

Şu anda 20 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam